čeština Deutsch English ubytování

Krkonoše, Benecko, chalupa Na Vrších, umístění objektu

 

Chalupa se nachází na výběžku, v klidné lokalitě polosamoty Na Vrších, v nadmořské výšce 680 m.n.m. Náleží k osadě Zákoutí vzdálené 3 km od centra Benecka. Leží na trase Praha - Jilemnice - Mísečky nebo Liberec - Špindlerův Mlýn. Poloha chalupy: severní čechy, Semily, Krkonoše.

Příjemné prostředí polosamoty s výhledem na Krkonoše, Jilemnici a okolí. 

Z nad chalupy se nám naskýtá panorama Krkonoš, Lysá hora, Kotelní jámy, Krkonoš (Zlaté Návrší), rozhledna Žalý, Černá hora. Za pěkného počasí se ukáže i Jěšted.

 

 

Parkoviště je přímo u chalupy, při sněhové kalamitě či nevyjetí  je nutno parkovat na 1 km vzdáleném parkovišti u kostela. Příjezdová cesta je v zimě udržovaná, ale i tak je nutno použít pro Vaše pohodlí kvalitní sněhové řetězy . K chalupě náleží rozsáhlé pozemky, nejbližší vesnice Horní Štěpanice je vzdálena 0,6 km.

 

Pro váš klid a pohodu

 

Nejbližší možnosti stravování: restaurace a hotely Benecko 3,5 km, Dolní Štěpanice 3,5 km, Hrabačov 5 km, Jilemnice 6 km

Market: Dol. Štěpanice 3,5 km, Benecko v létě 2,5km /zima 5km, Jilemnice 6km, Vrchlabí 11 km

Bankomaty: Jilemnice 6 km, Vrchlabí 11 km

Pošta: Benecko 5 km, Jilemnice 6 km, Vrchlabí 11 km

Nemocnice: Jilemnice 6 km, Vrchlabí 11 km

 

Čerpací stanice: Hrabačov 4 km,

Policie, Hasiči: Jilemnice 6 km

Infocentrum: Benecko 3 km / zima 5 km, Jilemnice 6 km, Vrchlabí 11 km

Ostatní: nejbližší zasněžované a osvětlené lyžařské sjezdové tratě 3,5 km (nová čtyřsedačková lanová dráha), běžecké upravované tratě, nástupní vzdálenost 5 km - možno na běžkách přímo od chalupy, projížďky na koních 4,5 km, bowling, masérské služby 3,5 km, přírodní koupaliště 11 km, zřícenina hradu Štěpanice 1 km, rozhledna Žalý 5 km, muzeum, krytý bazén 6 km, ostatní aktivity v Krkonoších dostupné do 35 km.

Podrobnější informace o místních turistických zajímavostech najdete na stránce v odkazu Okolí.